GOLDEN KEY KARTALKAYA’DA SELİN KUTUCULAR VE CAROLINE EREL’LE ÇOCUKLARA YARATICI ATÖLYE

Yemek kitapları yazarı Selin Kutucular ve fotoğraf sanatçısı Caroline Erel, KVA Çocuk’tan çıkan kitaplarından tarifler ve yaratıcı fikirlerle çocuklar ve ebeveynlerle birlikte mutfağa giriyor. Mutlu İnsanlar, Merak Ediyorum ve Büyükada’nın Küçük Şefi’nin okumalarının ve uygulamalarının yapılacağı etkinlik 30-31 Ocak 2018 tarihlerinde Golden Key Kartalkaya’da farklı yaş gruplarından çocuklarla yapılacak. İlk olarak 30 Ocak Salı günü 16.00-17.00 saatleri arasında 6 yaş üstü çocuklarla kurabiye atölyesi, 31 Ocak 10.00-11.00 saatleri asında ise 2 yaş ve üzeri çocuklarla birlikte yaratıcı mutfak çalışmaları yapılacak. KVA Çocuk’un tatlı kitaplar serisi ilkokul öncesi çocuklara okuma sevgisini mutfakta kullanılan malzemelerle aşılarken, “Büyükada’nın Küçük Şefi” bir erkek çocuğun gözünden mutlu mutfak anılarını aktarıyor. Kitapların ortak amacı çocukların erken yaşlarda anne babalarıyla beraber mutfağa girmesi ve yemek yapmanın zevkiyle erken yaşta tanışmaları. Bu keyifli aktivitelere yarı yıl tatilinin ikinci haftasında Kartalkaya Golden Key Otel ev sahipliği yapıyor.

DÜNYA ÇAPINDA RESSAM VE İLLÜSTRATÖRÜMÜZ İSMAİL ACAR’IN ESERLERİ GOLDEN KEY KARTALKAYA’DA

Bugüne kadar toplam otuz beş kişisel sergi açan ve kırkın üzerinde karma sergiye katılan sanatçımız İsmail Acar’ın eserleriyle Golden Key Kartalkaya’da karşılaşmaya ne dersiniz? Çalışmalarını halen İstanbul’da sürdürmekte olan İsmail Acar 1991 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede 1993 yılında yüksek lisans derecesini aldı. 1994 yılında New York’ta David Salle ile çalıştı. 2000 yılında ilk Likya festivalinde Kaş limanında 350 metre uzunluğundaki duvar resmi projesi ile Türkiye’nin en büyük açık hava duvar resmine imza attı. Sanatçının eserleri yurt içi ve yurt dışında birçok galeri, müze ve koleksiyonlarda yer almakta olup 2001 yılından itibaren gerçekleştirdiği tüm sergilerde, sergi gelirinin bir kısmını sosyal yardım amaçlı çalışan vakıf-dernek ve kuruluşlara bağışlamaktadır. 2005 yılında Redd grubunun ilk albümü olan 50/50'nin kapak ve kartonet illüstrasyonlarını yaptı. Günümüzde eserleri Avrupa ülkelerinin tamamında, A.B.D., Kanada, Meksika, Arap Yarımadasının tamamında, Rusya, Moldovya, Ukrayna, tüm Türk Cumhuriyetlerinde, Çin, Tayvan, Kore ve Japonya’da müze, özel koleksiyon ve galerilerde bulunmaktadır. Golden Key Kartalkaya olarak değerli sanatçımızın eserlerini siz değerli konuklarımızla otelimizde buluşturmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

VERDA ALATON İMZALI TOHUM DESIGN ESERLERİ GOLDEN KEY KARTALKAYA’DA

Tohum Design’ın yaratıcısı Verda Alaton, sanatçı bir aileden gelen ve etnik sanatlara tutkun genç bir tasarımcı. Tohum konseptinin temelleri, Verda Alaton’un uzak ve az ziyaret edilen topraklara olan tutkusuna dayanıyor. Uzun yıllardır seyahat eden Verda Alaton, ilkel toplumların yalın güzellik ve beden süsleme anlayış ve uygulamalarından etkilendi. New York’da yaşadığı dönemde, tutkulu olduğu konuyu öğrenmek ve yakından incelemek için Afrika sanatları uzmanlarının yanında çalıştı. Yıllar içinde kabile sanatları ve aksesuarları koleksiyonları yaptı. Her bir Tohum tasarımı, geleneksel el işçiliği teknikleri ile tek parça olarak çalışılıyor. Verda Alaton, dünyanın dört bir yanından seçtiği taşların doğal yapısını izleyerek ve malzemelerin özgün karakterini ortaya çıkartarak, bireysel ve zamandan bağımsız ifade şekilleri yaratıyor. Golden Key Kartalkaya’da Verda Alaton imzalı Tohum Design’ın eşsiz takı ve aksesuarlarını inceleyebilir ve sahip olabilirsiniz.

KIŞ GELİNCE!

Golden Key Kartalkaya’da güzel bir kar tatili yapmanın zamanı da gelmiş demektir. İster kış sporları, ister açık havada yürüyüş ve dinlenme... Sağlık dolu sabah kahvaltıları, içinizi ısıtan leziz seçenekler, Spa, spor ve çok fazlası... Herkesin tam aradığı tatili sunan otelimizde aile ve dostlarınızla geçireceğiniz günleri unutamayacaksınız.

MANUK'UN SANAT ESERİ TAKILARI GOLDEN KEY KARTALKAYA'DA

Şöyle diyor Manuk, ‘Hiçbir parmak izi bir diğerinin aynısı değildir. Öyleyse neden takılarınız da eşsiz olmasın?’ Takılarınız, tek kelime bile etmeden sizi anlatır. Bu nedenle sadece kendine özel ve eşsiz takılar her kadının hayalidir. Manuk’s Workshop, altın ve gümüş gibi değerli madenleri kimi zaman işlenmemiş pırlanta ve elmas gibi değerli taşlar kimi zaman köpekbalığı dişi gibi alışılmışın dışında materyallerle bir araya getirerek farklı, özel ve eşsiz tasarımlar yaratıyor. Manuk’s Workshop markasıyla altın, gümüş ve değerli taşlar kullanarak her biri birbirinden farklı ve eşsiz tasarımlar yaratan sadekar* (Farsça Kuyum Tasarımcısı) Manuk Durmazgüler, her biri parmak iziniz gibi birbirinden farklı tasarımlara hayat veriyor. Manuk’s Workshop’un tüm tasarımları tamamen el işçiliğiyle yapılıyor ve kullanılan her materyalin doğal ve işlenmemiş olması sebebiyle her tasarım farklı bir formda ve eşsiz oluyor. Kadın koleksiyonlarında kolye, küpe, yüzük ve bileziklere ağırlık veren Manuk’s Workshop’un erkeklere özel tasarımlarında ise kolye ve bileklikler ön plana çıkıyor.

Bu eşsiz takıları şimdi Golden Key Kartalkaya’da görebilir ve sahip olabilirsiniz.

GOLDEN KEY KARTALKAYA’YA JAGUAR F-PACE İLE GİTMEK VAR

Efsane otomobilleriyle ünlü Jaguar’ın all-wheel-drive aracı F-PACE ile Kartalkaya Golden Key’e yolculuk yapmaya ne dersiniz? Mükemmel bir kayak tatiline F-PACE’in heyecan verici sürüşü ile başlayın, yolculuğunuz da bir deneyime dönüşsün. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

KAYAĞA DAVET: 15 ARALIK’TA SEZONU AÇIYORUZ!

Meteorolojinin tahminlerine göre bu kış karlı geçecek. Bu da siz kayak ve kış sporlarını sevenler için bol bol kayak yapma imkanı demek. Kayak ve tüm kış sporları sadece bedenin değil zihnin de büyük dostu. Bu sporları yaparken doğayla bütünleşmek zihni arındırıyor, bedeni güçlendirirken fiziksel ve ruhen sizi yeniliyor, enerji ve moral kazandırıyor. Golden Key Kartalkaya oteli olarak sezonu her tür hazırlığımızı tamamlayarak açıyoruz.

Müdavim konuklarımız bilirler. Biz sadece mükemmel konaklama sağlayan bir kış oteli değiliz. Her zaman sizi çok daha fazlasıyla ağırlamak birinci önceliğimiz. Gastronomi alanında yeniliklerimiz var. Şeflerimiz size farklı ve unutamayacağınız lezzetler tattırmak yarışıyorlar. Muhteşem hazırlıkları var. Spa’mız her zamanki gibi yetişkinler ve gençlere yönelik sayısız masaj, terapi ve bakım tipleriyle hizmetinizde. Yetişkinler ve çocuklar için kapalı havuzlarımız, keyifli Lounge’umuz, teraslarımız en güzel kış manzaralarıyla sizi bekliyor olacak. Sezonu bizle açmak isterseniz rezervasyon için burayı tıklayın veya bizi (0374) 234 5059 numaradan hemen arayın.

DAĞ VE KIŞ SPORLARININ BİLMEDİĞİNİZ YARARLARI

2013'te Colorado'da yapılan bir araştırma yılda en az bir hafta yüksek rakımlı bir yerde geçirmenin zayıflamaya yardımcı olduğunu gösterdi. Bu sonuçlar ABD'de en düşük obezite oranlarının neden Colorado, Utah ve Vermont gibi eyaletlerde olduğunu açıklıyor. Tıbbi araştırmalar yüksek rakımlarda bilinçli bir şekilde spor yapmanın kalbi doğrudan olumlu bir şekilde etkilediğini gösteriyor. Journal of Epidemology and Community Health dergisinde yayınlanan bir makale yüksek rakımlı yerlerde yaşayan kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma riskinin daha düşük olduğunu yazıyor. Araştırmacı Doktor Benjamin Honigman düşük oksijen seviyelerinin kalp kaslarının işleyişini etkileyen bir geni çalıştırdığını ve aynı genin yeni kılcal kalp damarları oluşturarak kalbe taze kan pompalayan yeni yollar açtığını söylüyor.

HANGİ MANZARAYI ALIRDINIZ?

Golden Key Kartalkaya‘da orman ve pistlere bakan 11 farklı odadan birinde unutulmaz bir kış tatili geçirmeye ne dersiniz? Farklı büyüklüklerdeki odalarımızda konforunuz için her tür detayı düşündük.

KARTALKAYA’DA SNOWBOARD’A VAR MISIN? HEMEN ŞİMDİ!

Sizi Kartalkaya’da bekleyen muhteşem snowboard keyfini şu an tattırmak istedik. Güneş yüzünüzde, altınızda kadife kar, arkanızda kristal tozlar saçarak zümrüt çamların arasından kayıyorsunuz, kayıyorsunuz… Tıklayın sonra bavulunuzu hazırlayın.

SPA’DA SICAK TAŞ TERAPİSİ

Bir kış sporları oteli olmanın yanı sıra gerçek bir SPA oteli olan Golden Key Kartalkaya’da birbirinden farklı terapiler, masaj çeşitleri, cilt ve saç bakımları, ergenlik çağındaki gençler için özel cilt bakımları, sporcular için özel masaj çeşitleri uzmanlar tarafından uygulanıyor. Sayısız bakım ve terapiden size en uygun olanları ihtiyacınıza göre belirliyor ve size uygun saatlerde uyguluyoruz.

SPA’mızın sevilen terapilerinden biri de Sıcak Taş Terapisidir. Bu terapide sıcak volkanik taşların sihrini tüm vücudunuzda hissedersiniz. İçlerindeki ısıyı özel moleküler yapıları nedeniyle ağır ağır veren bu özel taşlar sanki bedeninizin bir parçası gibi bütünleşerek adalelerinizi yumuşatır ve zindelik kazandırır.

YEDİĞİNİZ EN İYİ PİZZA!

Otelimizin İtalyan lezzetleriyle ünlü restoranı Brasserie’de ünlü şeflerden eğitim almış pizza ustalarımız bu konuda çok iddialı! Sabah güne ön hazırlıklarıyla başlıyorlar. Bizden bile gizledikleri özel hamur ve sos hazırlıkları en az birkaç saati alıyor. Sonra nefis Mozarella ve çok özel ‘topping’lerle pizza fırınımıza sürülen bu lezzetler öğlen saatlerinden itibaren siz konuklarımızla buluşuyor.